Kolínské řidiče čeká od pondělí 2. října další několikatýdenní komplikace. Až do poloviny listopadu bude obousměrně neprůjezdná Třídvorská ulice.

Jedna z hlavních kolínských výpadovek prochází od března kompletní rekonstrukcí včetně výměny kanalizace, opravy vodovodu, povrchů, chodníků, zeleně i veřejného osvětlení. Oprava je rozdělena do několika etap, z nichž ty první zasáhly dopravu na důležité výpadovce mířící na Týnecko a Pardubicko jen minimálně.

První uzavírka přímo v trase Třídvorské ulice se objevila od 1. června, kdy začaly práce na kanalizaci a několik desítek metrů dlouhé uzavřené úseky se vždy po několika týdnech posunuly směrem ven z města k následující křižovatce. Naposledy se pracovalo v úseku Třídvorské mezi křižovatkami s ulicemi Říční a Boženy Němcové, zatím ale vždy šlo jednotlivé uzavřené úseky objet bočními ulicemi.

Od pondělí 2. října se ale práce posunují do úseku od křižovatky s ulicí Boženy Němcové směrem ven z Kolína. Od tohoto místa už nelze Třídvorskou ulici nikudy objet, protože podél ní už v této části Zálabí nevede žádná souběžná ulice.

Následující týdny (až do 13. listopadu) tedy Třídvorskou ulicí nevyjedete ven z města a totéž platí i v opačném směru. Ty, kdo z Kolína jezdí směrem na Tři Dvory či Týnec nad Labem (nebo v opačném směru), tak čeká 12 kilometrů dlouhá objížďka ze Zálabí přes Sendražice k průmyslové zóně a dále přes Ovčáry, Býchory, Jelen a Konárovice zpět na silnici č. 322 u Labutě.