Očkování proti onemocnění COVID-19 bylo v kolínském očkovacím centru zahájeno v pondělí 8. února. Od té doby zdravotníci podali přibližně 1 200 dávek za týden. Výhled je příznivý – vakcín je zatím dostatek.

„Očkovací místo Kolín očkuje všemi v ČR registrovanými vakcínami. V aktuální den se očkuje vakcínou, která je k dispozici a u které můžeme zaručit dostupnost druhé dávky v předepsaném odstupu. Typ vakcíny Vám bude sdělen po příchodu do Očkovacího centra,“ uvádí nemocnice na svém facebookovém profilu.

Dle předběžných informací očkováním prošla riziková skupina 80+. Systém je dále otevřen k registraci pro věkovou skupinu seniorů 70+ a pro pedagogické i nepedagogické pracovníky škol a školských zařízení dle předem stanovených kritérií. Bližší informace naleznete zde.

Kolínská nemocnice je schopna denně podat až 500 dávek očkovací látky. Kapacita centra by mohla sahat ke svému maximu poté, co budou aplikovány druhé dávky vakcíny. „Pokud by bylo potřeba a vakcín byl nadbytek, tak jsme připraveni poskytnout i místo v Městském společenském domě,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Vyhrazené parkování před svobodárnou a v ulici U Nemocnice je prý dostačující. „Na místě se pohybují příslušníci městské policie a nebyl tam za dva týdny žádný výrazný konflikt,“ dodat starosta.