V pondělí 19. září dojde k úplné uzavírce ulice Sadové, a to v úseku od křižovatky s ulicí Veltrubská po křižovatku s ulicí Oldřišská. Důvodem je rekonstrukce kanalizace, chodníků, osvětlení a potažmo i povrchu komunikace. Dopravní omezení potrvá do konce kalendářního roku.

„Autobusová doprava MHD bude jezdit ulicí Okružní a příměstská doprava k obsluze využije především ulici Veltrubskou, konkrétní informace jsou zveřejněny na webu města i facebookových stránkách,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Po dobu rekonstrukce zastávky MHD Sadová a U hřbitova nahradí zastávky v rovnoběžné ulici Okružní, kudy povede trasa linek MHD č. 5 a č. 13. Na webu města Kolína je uvedeno, že zastávka U hřbitova bude přemístěna na zastávku Hřbitovní a zastávka Sadová nalezne obsluhu v zastávce Veltrubská. V opačném směru pojede linka MHD č. 5 ze zastávky U Borků ulicí Sadová, dále Veltrubskou a Okružní směrem k Ovčárecké ulici. Dále pojede po své obvyklé trase.

V rámci příměstské linky č. 705 budou u vybraných spojů dočasně zrušeny zastávky Tatradomy, Sadová, U hřbitova a Na Louži. Ve směru od Veltrub do centra pojede linka č. 705 ulicí Veltrubská na zastávku Zálabská lékárna a dále bude pokračovat ulicí Antonína Kaliny, Mostní, Kutnohorská a dále po své obvyklé trase. V opačném směru bude linka č. 705 cestou ze zastávky Banka zastavovat na Zálabí za Masarykovým mostem na zastávce Kino. A potom bude pokračovat Veltrubskou ulicí směr Veltruby.

Stavební práce v ulici Sadová provede firma KVIS Pardubice, a.s.