Nová autobusová zastávka u kruhového objezdu na rozšířené komunikaci od atletického stadionu a ke sportovní hale v Borkách ponese označení „Atletický stadion“. Její obslužnost zajistí linky č. 4 a č. 10. Městská hromadná doprava tímto směrem poprvé vyjede pravděpodobně v pondělí 12. září 2022 (pozor, změna termínu pod zprávou - pozn. red.).

„Provoz je s dopravcem OAD domluven, veškerá administrativa je splněná, nyní jen čekáme na faktické dodělání a kolaudaci zastávky. Ve všední dny bude zastávku obsluhovat linka číslo 4, o víkendech a svátcích pak pojede linka číslo 10,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Ačkoliv v lokalitě stojí multifunkční sportovní hala, zastávka jistě poslouží sportovcům i z ostatních přilehlých sportovišť. Jak bude vytížena, ukáže čas. „Uvidíme, jak se nám to v následujících měsících osvědčí, zda nějaké spoje přidáme či zda se vůbec linka vyplatí. Zkusíme provoz minimálně na rok a po roce jej vyhodnotíme. Dovedu si představit, že v zimním období budou spoje využívané daleko víc než přes léto, kdy spoustu lidí jezdí na kole nebo chodí přes lávku pěšky,“ dodal místostarosta Najbrt.

-----

Aktualizace (8 . září 2022)
Vzhledem k prodloužení termínu kolaudace stavby a po předběžné dohodě s dopravcem začnou autobusy MHD zastávku obsluhovat o dva týdny později, tedy od pondělí 26. září 2022.