Skatepark pod Novým mostem se již zařadil k tradičním kolínským atrakcím. Byť ho leckdo stále považuje za novinku, příští rok uplyne už 20 let od jeho prvního otevření.

Skatepark vznikl za peníze radnice v roce 2004 a jeho vybavení odpovídalo tehdejším možnostem. Prostor byl otevřený všem bez omezení, což ovšem zneužívali i nezvaní návštěvníci a vandalové. Proto vznikl spolek ´Děti ulice´, který dostal skatepark do správy - jeho členové si zajišťovali běžný úklid, ráno nově oplocený areál otevírali a večer zavírali. Skatepark získal širší společenské zázemí před devíti lety, kdy zde začal oficiálně fungovat oblíbený kroužek skateboardingu při Domu dětí a mládeže. Místo se stalo důležitým nejen pro úzkou skupinu aktivních skaterů, ale i pro děti a komunitu jejich rodičů.

V roce 2018 prošel zásluhou města skatepark rekonstrukcí a byl významně rozšířen. Na slavnostním otevření se v listopadu téhož roku sešlo okolo 250 lidí a v následujícím roce se uskutečnila dosud největší akce v historii skateparku. Celodenní ´Bojkot Skate Fest´ měl na programu školu skateboardingu, závody v kategoriích street jam, bowl a best trick a večer afterparty za účasti několika kapel.

V posledních letech ale měli zájemci o skateboarding smůlu. Protože přímo nad skateparkem je Nový most, který se na déle než rok změnil ve staveniště během kompletní rekonstrukce, musel být skatepark po celou dobu opravy mostu uzavřen. Skateři se ale zprovoznění areálu nedočkali ani po ukončení prací na mostě - inspekce skateparku totiž odhalila řadu nedostatků, bez jejichž odstranění by provoz nebyl bezpečný. Poničen je kromě jiného i plot, kterým do areálu pronikají vandalové.

Znovuotevření parku je plánováno až na přelomu letošního listopadu a prosince. Radnice totiž koncem září vybrala společnost, která skatepark ze 242 tisíc korun během října a listopadu opraví a uvede do provozuschopného stavu.