Na základě spolupráce a dobrého partnerství s Toyotou má být společností Toyota motor Manufacturing Česká republika městu Kolín darováno jedno a zapůjčeno celkem pět osobních vozidel. První část byla předána v listopadu loňského roku, další na předání teprve čekají. A právě v pátek 11. února vedení města převezme od zástupců automobily klíčky od dalších dvou - model Toyota Yaris získá darem a model Toyota Proace City Verso formou zápůjčky. Oba vozy jsou určeny pro městskou policii.

„V listopadu jsme slavnostně přebrali první tři vozy, protože byl nedostatek čipů. Nyní dostaneme další dva a pak už nám bude chybět pouze jeden vůz k dodání,“ uvedla místostarostka Iveta Mikšíková s tím, že poslední automobil bude určen pro město, které ho bude půjčovat sportovním klubům a sociálním službám.

Zápůjčkou se v praxi rozumí, že veškeré náklady kromě provozu zainvestuje Toyota (úhrada leasingu, případné opravy aj.) a běžný provoz půjde za provozovatelem. Zapůjčené automobily bude moci město bezplatně užívat až do roku 2025.