O předposledním srpnovém víkendu v záverečném kole atletické prvoligové soutěže družstev mužů a žen oba kolínské týmy pod vedením Michala Satrapy a Kláry Tučkové potvrdily postavení lídrů tabulky a po jasném vítězství v druhé české nejvyšší soutěži si vybojovaly právo účasti ve finále mistrovství ČR.

To letos proběhlo v novém formátu 2. a 3. září v Hodoníně. Oba týmy Sokola Kolín se zde utkaly se všemi extraligovými družstvy a s vítězi dalších dvou skupin první ligy. Podle očekávání na týmy z měst, z nichž nejmenší je sedmdesátitisícové Kladno, a v nichž působí profesionální atleti včetně zahraničních akvizic, kolínské týmy nestačily a obsadily desátou (ženy) a jedenáctou (muži) příčku.

V obrovské konkurenci, kdy mezi zahraničními hostujícími atlety byla i čerstvá oštěpařská mistryně světa Harukou Kitaguchi, byl zisk každého bodu nesmírně obtížný. Kolínští muži, postrádající především dvě hostující posily Matyáše Vaňka a Vojtěcha Selnera, jich nakonec posbírali 58, ženy bez svých nejlepších sprinterek Elišky Elfmarkové a Justýny Špringrové se dostaly na součet 28.

Nejvyšší umístění z mužů zaznamenal kladivář Martin Buryan, který obsadil výborné třetí místo výkonem 65,47 m. Devět bodů připsala na kolínské konto štafeta na 4x100 metrů ve složení Kratochvíl, Soukal, Synek, Tűrk, která v čase 42,09 s doběhla čtvrtá a Jan Tűrk skončil pátý ve skoku o tyči výkonem 476 cm. V soutěži žen na individuální body dosáhlo pouze osm Kolíňaček, přičemž nejlépe - osmé - skončily ve skoku vysokém Anita Hrušková, která překonala kvalitních 170 cm a v běhu na 400 metrů překážek Lenka Novotná, která dosáhla času 61,86 s.

Mistry České republiky se mezi muži stali atleti Dukly Praha před Univerzitou Brno a plzeňskou Škodovkou, mezi ženami vyhrály atletky USK Praha před pražským Olympem a bronz vybojovaly rovněž plzeňské závodnice. Pro kolínské týmy byla účast v novém formátu mistrovství České republiky v konkurenci nejlepších českých atletů po zisku poháru za vítězství v prvoligové soutěži cennou zkušeností i výrazným úspěchem.