Poslední zářijovou sobotu se na jízdárně koná 43. ročník jezdeckých skokových závodů Memoriál Václava Boháče. Pořádány jsou na počest průkopníka a zakladatele jezdectví na Kolínsku, státního trenéra Jezdeckého svazu a především dlouholetého trenéra kolínského jezdeckého klubu, který až do vysokého věku a posledních dní svého života aktivně pracoval s koňmi.

V areálu jízdárny za nemocnicí závody začnou už v 9 hodin ráno a pokračují celý den. Závody odstartuje Jumping show – dvoufázová skoková soutěž pro začínající jezdce bez závodní licence, kde bude udělena speciální cena pro výraznou dvojici (kreativní oblečení atd.). Následovat bude hobby skoková soutěž s dvoufázovým skákáním, kdy překážky budou v první fázi ve výšce 70 cm a ve druhé fázi parkuru ve výšce 80 cm.

Poté přijdou na řadu soutěže obtížnosti ZM (90 cm) na limitovaný čas a Z (100 cm) s návazným rozeskakováním a Cena podkovářství Koten obtížnosti ZL s překážkami ve výšce 110 cm. Následovat bude Svatováclavské derby s překážkami ve výšce 115 cm a nevšedním honebním skákáním. Celé závody vyvrcholí hlavní soutěží obtížnosti L s dvěma hvězdami (L**) s překážkami ve výšce 120 cm jako 43. ročník Memoriálu Václava Boháče. Vstup pro všechny diváky na závody je zdarma a zajištěno bude i občerstvení.

"Memoriál Václava Boháče již ke Kolínu neodmyslitelně patří skoro půl století. Koná se jako vzpomínka na člověka, který zásadním způsobem ovlivnil budoucnost kolínského jezdectví. Těšíme se na všechny účastníky," uvedl pořadatel závodů Václav Drbal.