Ve druhém březnovém týdnu se uskutečnil pravidelný čtyřiadvacetihodinový nedělitelný výcvik lezecké skupiny hasičů z územního odboru Kolín mimo území Středočeského kraje, tentokrát v zimních podmínkách Krkonoš.

Sraz účastníků byl v Peci pod Sněžkou, odkud se všichni pěšky vydali na horskou chatu Výrovka, kde měli zázemí i probíhal výcvik. Po ubytování si v okolí Výrovky prakticky vyzkoušeli systém lavinového vyhledávání pomocí technických prostředků firmy PIEPS – konkrétně činnost s vyhledávačem, způsoby vyhledání, označení a odhrabání ze sněhu.

Následující den byl na programu kompresní lavinový test, provedení řízeného zasypání a vyhrabání osoby a výcvik se sněžnicemi zaměřený na záchranu pohřešované osoby z lavinového svahu v lokalitě Modrého potoka.

Vyvrcholením akce byl test pohybu se skialpinovým vybavení s cílem dorazit přes Luční boudu na Sněžku. Zdolání vrcholu nejvyšší hory České republiky se ale vzhledem k silnému nárazovému větru nepovedlo a skupina se po dosažení Slezského domu vrátila na Výrovku a odtud odjela zpátky do Kolína.