Zastupitelé na únorovém zasedání schválili bezúplatný převod pozemků parc. č. 2246/25 a 3039/1 včetně staveb, v katastrálním území Štítary do vlastnictví města Kolína. Jde o pozemky v ulici Bratří Blechů. Šlo o developerský projekt společnosti P Invest & Develop s.r.o., který byl zkoulaudován v roce 2008. O převod město usilovalo už dlouho předtím, ale ze strany developera nebyly splněny všechny požadavky města.

„Některé věci nebyly v minulosti ošetřeny plánovací smlouvou. Teď už plánovacími smlouvami ošetřujeme vše. Je tedy jasně dané, za jakých podmínek si město majetek přebere. Co musí developer splnit, pokud chce pozemky městu předat, protože mu předává majetek v nějaké hodnotě. Na druhou stranu se ale o tento majetek pak město bude muset starat a to samozřejmě něco stojí,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Místní si v lokalitě stěžovali na neuklizené komunikace, chodníky či nefunkční veřejné osvětlení. „Mám zpětnou vazbu od některých lidí, kteří tam bydlí, že jsou rádi, že se konečně podařilo, aby byly pozemky standardně součástí městských komunikací,“ doplnil starosta.