Regionální muzeum v Kolíně nabízí ke shlédnutí výstavu fotografií s názvem „Návrat v čase“ kolínského fotografa a držitele Ceny města Kolína za rok 2020 Josefa Čáslavy. Komorní výstava, kde Josef Čáslava bilancuje a ohlíží se za svou dosavadní tvorbou - je instalována v Dvořákově muzeu Pravěku (ul. Brandlova č.p. 35 – vzadu u chrámu sv. Bartoloměje).

„S autorem se vrátíme až do 60. let, kdy se začal formovat jeho typický styl, a pomalu projdeme všechny významné mezníky a tematické tvůrčí okruhy až do současnosti. Josef Čáslava je ryzí dokumentarista, nečekejme tedy na výstavě žádnou komponovanou uměleckou fotografii.  Představeny jsou fotografie z jeho několikaleté spolupráce s kolínskou automobilkou TPCA a výstavištěm v pražských Letňanech. Najdeme zde jak díla dokumentující Kmochův Kolín či Gasparádu, tak i klidnější a komornější společenské akce. Nebudou chybět fotografie památek Kolínska i Kutnohorska (zejména chrám sv. Bartoloměje a nedávno zrekonstruované Bartolomějské návrší) i přírodní krásy Kolína a jeho nejbližšího okolí. Prezentována je i méně známá poloha Čáslavovy tvorby - focení body artu a módy,“ zve zájemce na podívanou Regionální muzeum Kolín na svých webových stránkách.

Výstava je instalována až do 31. března 2022. Dvořákovo muzeum je přístupné v úterý až pátek v časech 9 –17 hodin a v sobotu a neděli v časech 10 –17 hodin. V rámci návštěvy Regionálního muzea v Kolíně můžete shlédnout i další expozice či výstavy. Bližší informace naleznete zde.