V úterý 20. února byly v divadle vyhlášeny výsledky tradiční ankety Sportovec města Kolína za uplynulý rok 2023. Ceny byly rozdány v sedmi kategoriích, ocenění in memoriam získal Zdeněk Hejduk ml. a na začátku ceremoniálu sál uctil minutou ticha a minutou potlesku zesnulého místostarostu Kolína Michala Najbrta.

Oproti předchozímu roku, kdy anketu mezi dospělými vyhrála tyčkařka Zuzana Pražáková, druhý skončil sportovní gymnasta David Bega a třetí sportovní gymnasta Daniel Radovesnický, se trojice oceněných proměnila. Tentokrát vyhrál kladivář Martin Buryan (loni získal zlatou medaili na atletickém mistrovství České republiky mužů do 22 let) před sportovním střelcem Michalem Novotným a loňskou vítězkou ankety Zuzanou Pražákovou.

Týmem roku v kategorii dospělých se stali basketbalisté BC Geosan Kolín před sportovními gymnasty Sokola Kolín a volejbalisty SK Volejbal Kolín. Kategorii žactva vyhrál atlet Antonín Adam a mládeže sportovní gymnasta Jan Lukeš, kategorii týmů ovládl mezi žáky atletický tým starších žákyň TJ Sokol Kolín a mezi mládeží cyklističtí junioři Expres CZ Tufo Team Kolín. Trenérem roku byl vyhlášen Antonín Morávek z TJ Sokol Kolín - atletika.