V pořadí již XI. ročník Mimoriálu, festivalu neverbálního divadla, se bude konat víkednu od 8. do 9. září. Nejvýraznější změnou letošního ročníku je samotné místo konání festivalu, neproběhne na Kmochově ostrově, jak v posledních letech bylo zvykem, z pochopitelných důvodů ani na Karlově náměstí, nýbrž pouze v kolínském městském divadle a parku J. A. Komenského. Tam by měl stát tradiční divadelní stan s občerstvovacím barem. Nuže, kdo či co všechno bude k vidění?

program:

čtvrtek 7. září

19 h. divadlo - hlavní scéna

DANIEL GULKO - "Uvězněný Moby" - sólová pantomima a clownerie.
20.30 h. divadlo - studiová scéna
MICHAELA DOLÁKOVÁ: "7x s nadhledem" - situace všedního života z pohledu jedné ženy. Parodie pojatá jako propojení tance a pantomimy.
20.30 h. divadelní stan
VOSTO 5 - "Stand´artní kabaret" - maximální improvizační standart! Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek a Petar Prokop.
22 h. divadlo - hlavní scéna
MATAPA (CZ) - břitká maskulinní šou, šokující kabaret i seriózní drama. Hrají: Měcháček, Bořil, Máj, Vaněk, Švejda, Jeřábek, Kalivoda.

pátek 8. září

19 hod. divadlo - hlavní scéna

ODOTUSTILA (FIN) - multimediální show kombinující moderní cirkus, pantomimu a magii. Prolínání žonglování a filmu, zkreslování reality, ambivalentní humor vycházející z absurdních situací, snový cirkus uvádí mysl za hranice každodennosti. Hrají: Ville Walo a Kalle Hakkarainen.
20.30 hod. divadlo - studiová scéna
POLARIS (CZ) - "Adriatik" - představení plné mužné romantiky, kterou v životě současného světa nalézáme stále vzácněji. Ttvůrčí team: Vojta Švejda, Jan Beneš-McGadie, Jan Kalivoda, Teresie Benesdottoir. Inscenace je věnována českému "polárnímu" cestovateli kapitánu Arctic Bismarckovi.
20.30 hod. divadelní stan
VOSTO 5 (CZ): "Košičan" - noční rozhlasový pořad určený pro posluchače osamělé, opuštěné a neúspěšné. Pořadem Vás provedou jako každý týden moderátor Pavel Pláteník a jeho stálý host, sólista Příbramského divadla v Příbrami Karel Krautgartner.
22 hod. divadlo - hlavní scéna
MIMRAJ (CZ): "Mimsession" - v krátkých výstupech se představí staří i mladí mimové, herci a clowni. Vystoupí Boris Hybner, Antonín Novotný, Rudolf Papežík, Michaela Doláková, Miřenka Čechová, Vlado Veleta, Michal Dufek, Martin Učík a další. Večerem bude provázet Boris Hybner a Adam Halaš.

sobota 9. září

17 hod. divadelní stan

TONDA NOVOTNÝ A MARKA MÍKOVÁ (CZ) - "Máma s tátou a táta s mámou" - představení pro děti.
19 hod. divadlo - hlavní scéna
PAOLO NANI (I): "Dopis" - virtuozním pantomimický kus s notnou dávkou clownerie je postavený na chytrém humoru a bavičském mistrovství.
20.30 hod. divadlo - studiová scéna
THOMAS A RUHLLER (NL) - abstraktní pohybová ekvilibristika.
20.30 hod. divadelní stan
YELLOW SISTERS (CZ) - koncert ženské vokální skupiny z pomezí ethno music, jazzu, soulu, funky a alternativního folku.
22 hod. divadlo - hlavní scéna
DAMU (CZ): "Deburau" - životopisné představení studentů DAMU věnované mimovi a pierotovi Kašparovi - Deburauovi. Hrají: Henrieta Hornáčková, Magdaléna Bianka Ištoková, Diana Šoltýsová, Jan Holík, Jan Horák, Jiří Panzner, Vojtěch Štulc (herectví čin. divadla) Miřenka Čechová, Jakub Slach (herectví alt. a loutkového divadla) Dagmar Zázvůrková, Radim Vizváry, Jakub Tvrdík (HAMU).