Ve čtvrtek 28. dubna se v kolínských Borkách konala tradiční soutěž Českého červeného kříže Hlídky mladých zdravotníků. Soutěžících z Kolínska a Královohradecka se tentokráte sešlo 175. Pětičlenné hlídky rozdělené do dvou kategorií (první a druhý stupeň základní školy) měly za úkol ošetřit různé druhy poranění. Ředitelem soutěže byl MUDr. Pavel Volenec ze Záchranné služby Středočeského kraje.

O autentickou atmosféru se postaraly zejména studentky Střední zdravotnické školy v Kolíně, které si svá poranění připravily z těsta uhněteného z mouky a vody. O zbytek se postarala tělová a samozřejmě především červená barva. „Děvčata ze zdravotnické školy byla opravdu skvělá, chtěla bych jim všem moc poděkovat,“ řekla nám ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Hradec Králové - Kolín Zdenka Lebedová. Taktéž se vyjádřila i ostatních spolupracovnících z řad dobrovolníků a zdravotníků, kteří se na zajišťování akce podíleli.

A jak soutěž dopadla? I. stupeň - 1) ZŠ Starý Kolín, 2) II. ZŠ Kolín, Kmochova ul. a 3) ZŠ Nechanice; II. stupeň - 1) ZŠ Hradec Králové, Jiráskovo náměstí, 2) ZŠ Smiřice a 3) Hradec Králové, Bezručova ul.
kop