Již třiačtyřicátý ročník mezinárodního hudebního festivalu dechových hudeb Kmochův Kolín se bude konat od pátku 10. do neděle 12. června. „Věřím, že letošní ročník bude nejlepší. Naše republika vstoupila do Evropské unie a proto lze očekávat nejen hosty z tuzemska, ale především více hostů ze zahraničí,“ řekl na úvod tiskové konference, kterou uspořádala agentura Kristián Production, starosta Kolína Miroslav Kaisler.

„Koncepce zůstává stejná jako předchozí léta. Kromě tradičního nokturna v chrámu Sv. Bartoloměje, kde letos zahraje Hudba Hradní stráže a Policie ČR, a několika výjezdních koncertů, se vše bude odehrávat na Karlově náměstí,“ prohlásil dramaturg a dirigent Jaroslav Zeman.

„Každý Kolín má mít něco nového, ale při tom je potřeba zachovat tradici. To je však velmi těžké. Pro letošní rok jsme proto s Denisou Kubovou vymysleli program Evropa hraje Kmocha,“ řekl nám šéf pořadatelské agentury Jan Obrda. „Tento název lze výtečně přeložit do všech jazyků a televize nám poskytla samostatný čtyřicetiminutový pořad. Musíme všem lidem - hlavně v zahraničí - připomenout Kmocha a ukázat jim, jak se hraje. Proto jsme se rozhodli pro masivní reklamu v zahraničí. Sedm časopisů otisklo inzeráty a rozeslali jsme celkem dvěstě cédéček,“ dodal Obrda.

Dále jsme se dozvěděli, že velkých změn dozná např. systém stravovacích linek. Místo klasických stánků by se na Karlově náměstí ve spolupráci s Budvarem měly objevit dvě letní restaurace a jedna kavárna na posezení u vína. Navíc nebude nutná uzavírka náměstí tři dny předem, jak tomu bývalo doposud, ale pódium se díky nové technologii konstrukce začne stavět až ve čtvrtek ve 14 hodin a do večera bude postaveno. Diváci se jinak mohou těšit na téměř třicítku hudebních orchestrů a souborů mažoretek. Vstupenky na koncerty (vyjma nokturna) by měly stát stejně jako loni, tedy kolem 70 Kč.
kop