Původně se v Kouřimské ulici uvažovalo o změně dopravního značení, pak od toho město ustoupilo. Do té doby strážníci přistupovali k trestání špatně stojících řidičů benevolentně. I když podle vlastních slov ředitele městské policie Viktora Prokeše  jeho podřízení pokutují řidiče, není to nic platné, jak lze snadno ověřit. Vozidla parkují na zakázaném místě - kousek od radnice - dál. 

"Nesprávně zaparkované řidiče z Kouřimské ulice vyháníme," tvrdí ředitel městské policie. Strážníci bud prý přímo pokutují špatně zaparkovaného řidiče nebo používají tzv. výzvy pro nepřítomného pachatel dopravního přestupku. To znamená, že takový řidič nebo majitel auta se musí dostavit na služebnu městské policie a tam zaplatit pokutu. "Botičku" strážníci nepoužívají, neboť podle jejich šéfa by strávili celý den jen v této ulici. Pro odtah vozidla zase není podle dřívějšího vyjádření zástupce ředitele městské policie Zbyňka Verfela v ulici dost místa. Viktor Prokeš je přesvědčen, že situace byla v posledních dnech dána množstvím sněhu, který znemožňoval řidičům s povolením parkovat na pravé straně ulice. Obecně je ale je jeho názor ten, že chyba je v dopravním značení. "Já bych parkování na levé straně povolil. V centru města prostě není pro parkování dostatek místa," soudí.

Podle místostarosty Romana Pekárka je vina na straně městské policie. "Kdyby dělala pořádně to, co dělat má, byl by obrázek ve městě o dost lepší. Auta tam nemají co stát. Stejně tak v Pražské, stejně tak kdekoliv jinde, kde to není povoleno. Dohlížet na to má policie," podotkl. Jak jsme zjistili, výhrady k práci strážníků a rozpačitost (mírně řečeno) z ní zazněly na městské radě již opakovaně. Z pohledu dopravy se stále opakují nejkřiklavější místa: Kouřimská, Pražská (Hankovec) a Kutnohorská (Obchodní akademie). Policie však nijak viditelně své přístupy nemění. S tím souhlasí i místostarosta Pekárek. "Jestliže někdo kritizuje, že městská policie není schopna něco udělat s výše uvedenými věcmi (anebo ji k tomu nelze přinutit), pak nezbývá než připustit, že je to nejspíš bohužel fakt," řekl.

Obsáhlejší článek najdete v  dnešním vydání týdeníku Kolínský Pres. meč