První červnový den je tradičně slaven jako Mezinárodní den dětí, a tak jsou na něj "navěšeny" nejrůznější akce pro děti. Ty se v Kolíně nekonají jen 1. června, ale i před ním a po něm, v některých případech i proto, aby si navzájem nekonkurovaly.

V Kolíně víme letos o čtyřech dětských akcích, které se uskuteční od čtvrtka 30. května do pondělí 3. června. Jako první proběhne ´Dětské odpoledne´, pořádané u Bistra U Stapu v Borkách ve čtvrtek 30. května odpoledne. Od 16.30 do 18 hodin tu budou pro příchozí připraveny sportovní hry, maskot Kubík, bublinkovač aj.

Přímo v den dětského svátku, tedy v sobotu 1. června, se v Kolíně konají dvě dětské akce, v obou případech začínající ve 13 hodin. Největší atrakcí tradičního ´Dne dětí na jízdárně´ jsou samozřejmě jízdy na koních, pořadatelé ale slibují i skákací hrad, zábavná stanoviště a stánek s občerstvením. Poprvé se ´Dětský den´ koná na sídlišti, u zmrzlinového stánku před Cadillac Bowlingem v Masarykově ulici. Až do 18 hodin tu budou nachystány skákací hrady, malování na obličej, vystoupení pohádkových postav a dětská diskotéka. Součástí akce je i den otevřených dveří v Cadillac Bowlingu s bowlingem, kulečníkem, šipkami a fotbálkem.

Oslava Dne dětí bude v pondělí 3. června od 12 do 17 hodin připravena i v pobočce knihovny na sídlišti. Příchozí čeká pohádková bojovka po knihovně a tvořivá dílna.