Kolínská jízdárna za nemocnicí není jen místem, kde sídlí jezdecký oddíl a Stáj Václav. Kromě jezdeckých závodů se v areálu konají i další akce, z nichž k těm nejnavštěvovanějším patří jarní historická bitva a nedlouho po ní velká oslava Dne dětí.

Podle předpovědi meteorologů už je jasné, že návštěvnost letošního Dne dětí na jízdárně v sobotu 3. června podpoří teplé slunečné počasí. Od 13 hodin tu pro děti budou připravena zábavná stanoviště s nejrůznějšími hrami a úkoly. Připravené úkoly mají různou obtížnost, na své si tedy přijdou nejen velcí, ale i ti úplně nejmenší. Na atraktivitě soutěží přidává fakt, že při úspěšném absolvování všech stanovišť se každý za odměnu může svézt na koni. Děti bude po celý den vozit osm koní pod dohledem zkušených jezdců a instruktorů.

Po celou dobu akce bude otevřený stánek s občerstvením, děti se mohou těšit například na rolovanou zmrzlinu, staročeský trdelník, cukrovou vatu a přijede i všem Kolíňákům známá Kofíkolka. K tomu nebudou chybět nejrůznější atrakce jako je skákací hrad, balónky a mnoho dalšího.

Kartička pro soutěžící dítě stojí 150 korun. Doprovod má vstup zdarma, neplacené je i parkoviště v areálu jízdárny. "Přijít se pobavit, užít si pestré odpoledne nebo se občerstvit může každý i s celou rodinou. Minulého ročníku se zúčastnilo několik stovek dětí," vzkazují organizátoři.