Kolínský hokejový klub oznámil, že i v následující sezóně za něj bude nastupovat Petr Koukal. Brzy jednačtyřicetiletý rodák ze Žďáru nad Sázavou startoval na pěti světových šampionátech včetně mistrovství světa v Německu, odkud český tým přivezl zlato. V extralize vybojoval Petr Koukal tři tituly s Pardubicemi.

"Petr má i nadále chuť pokračovat ve své kariéře v dresu Kolína. Jeho role je jasně daná a my od něho potřebujeme, aby naše nadějné mladíky usměrňoval a předával jim zkušenosti. K týmu se Petr připojí 1. června," řekl generální manažer partnerského Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulém ročníku zastával Petr Koukal v Kolíně mentorskou roli, patřil mezi týmové lídry a nejproduktivnější hráče. Na dvě utkání si jej vytáhl také extraligový Mountfield a i díky němu výkonnostně vyrostly u Kozlů mladé hradecké naděje. Kolínský tým si bez větších komplikací došel k uhájení prvoligové příslušnosti a nakonec mu utekla o pouhý bod účast v předkole play off.

Kolínští hokejisté se již od začátku května chystají pod vedením trenérů Jana Šťastného, Petra Martínka i kouče gólmanů Martina Huška na další prvoligovou sezonu. Kádr Kozlů již posílili ostřílený útočník Josef Skořepa i nadějní mladíci Stanislav Vrhel a Štěpán Němec.

Aktuální soupiska SC Marimex Kolín:
Brankáři: Tomáš Sajdl, Jakub Soukup, Jakub Tichý.
Obránci: Jakub Naar, Štěpán Němec, René Piegl, Matěj Pinkas.
Útočníci: Petr Koukal, Zdeněk Král, Kryštof Lang, Petr Moravec, Matěj Morong, Kryštof Ouřada, Lukáš Pajer, Vojtěch Síla, Josef Skořepa, Daniel Šedivý, Stanislav Vrhel.