Internetová soutěž Bezpečně do školy, kterou pořádá Středočeský kraj, byla zahájena 1. dubna. Je zaměřena na znalosti bezpečnosti silničního provozu a zúčastnit se jí mohou děti od prvních do devátých tříd či ekvivalentních ročníků víceletých gymnázií. K 6. dubnu se k soutěži připojily též kraje - Plzeňský, Pardubický, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Jihočeský a Vysočina. Ke stejnému datu se prozatím zaregistrovalo 2.741 dětí.

První kolo bude ukončeno 17. dubna, druhé kolo odstartuje o den později a skončí 30. dubna. Do druhého kola postoupí všechny děti, které v prvním kole odpoví na více než polovinu otázek správně. Obě kola probíhají prostřednictvím vzdáleného přístupu na webové stránky. Do třetího finálového kola, které se bude konat v průběhu měsíce května v Praze, postoupí z každé kategorie pětadvacet nejlepších. Soutěží se o ceny, pro první tři jsou připraveny: 1. horské kolo, 2. digitální fotoaparát a 3. mobilní telefon. Všichni finalisté obdrží trička s logem soutěže a zajímavé publikace.

A nyní nejdůležitější informace - zaregistrovat se děti mohou na internetových stránkách www.bezpecnedoskoly.cz, kde zároveň probíhá i samotná soutěž.
kop