Kolínské muzeum pořádá nejrůznější pořady pro veřejnost někdy i několikrát týdně, akce ohlášená na čtvrtek 21. března ale patří k těm opravdu neobvyklým. Muzeum totiž připravilo výlet do Vídně.

Volba města není náhodná. Od února ve Veigertovském domě na Karlově náměstí probíhá velká výstava ´Lichtenštejnové - 400 let knížecího rodu v Čechách´, nabízející cenné i zcela unikátní exponáty z řady institucí z celé ČR, především reprodukce desítky zajímavých předmětů ze soukromé sbírky knížecího rodu Lichtenštejnů. Dějiny šlechtického rodu jsou ale neodmyslitelně spjaty s Vídní a tak je muzejní výlet do rakouské metropole jednou z doprovodných akcí k výstavě.

Sraz účastníků výletu není v Kolíně, ale v 10.50 hodin na vídeňském nádraží. Účastníci tam mohou dojet dvěma možnými ranními spoji (EC Silesia a Rj 73 Vindobona) z Kolína či Pardubic. V rakouském hlavním městě výletníky čeká komentovaná procházka s historikem Vladimírem Rišlinkem a návštěva výstavy ´Herkules umění - Jan Adam Ondřej z Lichtenštejna a Vídeň kolem roku 1700´. Během komentované prohlídky výletníci uvidí Lichtenštejnský městský palác, katedrálu svatého Štěpána, Savojskou kapli či Savojský vévodský ústav šlechtičen.

Podrobné informace získají zájemci o vídeňský muzejní výlet na telefonickém čísle 601 116 694.