Ještě na začátku devadesátých let minulého století promítala v Kolíně dvě kina - zálabský Jas na předpolí Masarykova mostu a kino Oko v Kmochově ulici. Po převodu obou budov do soukromých rukou v rámci restitucí jako první ukončilo činnost Oko, zatímco v Jasu fungovalo kino, provozované městem, v nájmu až do prosince roku 1998.

Před čtvrtstoletím, v roce 1999, zřídila radnice nové moderní dvousálové kino v budově polikliniky a pojmenovalo ho podle letopočtu vzniku. Letošní čtvrtstoleté výročí svého vzniku připomíná Kino 99 už od začátku roku, naposledy fotografickou výstavou v předsálí, která bude vyvěšena až do konce dubna. Nabízí snímky z akcí, které proběhly v kině v uplynulých letech (především besedy se známými herci a režiséry) a též fotografie zachycující podobu kina před velkou přestavbou.

Hlavní oslavy 25 let kina proběhnou ve středu 27. března v podvečer. "Na dvou projekcích můžete vidět v předpremiéře film ´Gump - jsme dvojka´ za účasti režiséra a kameramana F.A. Brabce, kostýmní výtvarnice Jaroslavy Brabcové Pecharové a herečky a zpěvačky Olgy Lounové. Od 16 hodin je připravený doprovodný program pro děti, například si mohou nechat namalovat na obličej pejska nebo se podívat do promítací kabiny, jak se promítal 35mm film. Pro každého diváka máme ten den také popcorn a limonádu zdarma. Film promítáme od 17.30 v malém sále a od 18 hodin ve velkém sále. Vstupenky jsou již v prodeji," zve na oslavu ředitel Kina 99 Petr Hejcman.