V neděli 20. září - poslední den Dnů evropského dědictví - proběhne slavnostní otevření zrekonstruovaného areálu chrámu sv. Bartoloměje. Návštěvníkům budou poprvé po dvouleté práci otevřeny dveře do kostnice, budovy bývalé farní školy, zvonice či na parkány.

„Akci zahájíme v šestnáct hodin na náměstíčku před budovou staré školy, uvidíme, jestli nám to vládní nařízení dovolí. Kromě vedení města, zástupců firem, památkářů, architektů by se měl ceremonie účastnit farář Římskokatolické farnosti v Kolíně - P. Ján Halama a pomocný pražský biskup Mons. Zdenek Wasserbauer (slavnostní požehnání). Následuje volná prohlídka, hudební doprovod (Park Q) a v 19 hodin událost zakončí koncert Komorního souboru České filharmonie (La Tromba) v chrámu sv. Bartoloměje,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Vstup do všech prostor je zdarma. Zvonice má z důvodu požárně – bezpečnostního řešení omezenou účast na max. 15 osob najednou. Procházet se areálem můžete až do 21 hodin. Od pondělí 21. září pak budou místa zařazena do dvou prohlídkových okruhů – jeden stará škola a zvonice a druhý kostnice s chrámem sv. Bartoloměje - pod Regionální muzeum v Kolíně.